Грузия из Львова

Програма паломницького туру в Грузію

Батумі– Зугдіді– Кутаісі – Тбілісі – Сігнахі – Батумі

 

1-й день Збір групи в аеропорту «Львів».  Виліт зі Львова о 16:30. Прибуття в Батумі о 20:20.

Зустріч  в аеропорту. Розміщення в гестхаузі.

Вечеря. Ночівля в Батумі

2-й день

9:00 Сніданок. Звільнення номерів.

9:30 Храм Святого Духу Батумі.

Переїзд до регіону Самегрело.

Хопський (Хобський) монастир на честь Успіння Пресвятої Богородиці, один з найстаріших монастирів Самегрело, колишня резиденція та усипальня католікосів західної Грузії.

У Зугдіді в родовому палаці мегрельських князів Дадіані зберігається Риза Богородиці (її копія виставлена в музеї палацу),  зберігаються мощі Святого Георгія, частина пояса Богородиці. Один раз на рік 15 липня (на свято Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні) усі ці святині виносяться із сховищ Музею.

Собор Влахернської ікони Божої Матері .

Переїзд в регіон Імереті. Розміщення в гестзаузі в Кутаісі

20:00 Вечеря. Ночівля.  За бажанням вечірня прогулянка Кутаїсі: будинок Парламенту Грузії, Колхидський фонтан, царська резиденція.

3-й день

8:00 Сніданок. Звільнення номерів.

8:30 Відвідування святих місць Кутаісі

Храм Баграті (Х - ХІ ст.) - храм Успіння Богородиці. Один з найбільших храмів в Грузії і один з найважливіших по своїй історичній ролі.

Монастир Гелаті (XII - XIII ст.) - видатна пам'ятка грузинської архітектури, центр духовного та наукового життя Середньовічної Грузії, усипальниця грузинських царів, пам'ятник всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,  церква Успіння Пресвятої Богородиці, мозаїки і фрески XII-XVIII ст., церква Святого Миколи Чудотворця і храм Георгія Побідоносця (XIII ст.). 

Монастир Моцамета (XI ст.) - монастир Святих Давида і Костянтина, побудований на місці, де мусульманські загарбники стратили грузинських князів Давида і Костянтина Мхеідзе, які відмовилися прийняти іслам. Ковчег з мощами святих знаходиться в храмі монастиря.

Регіон Шида Картли,  монастир Самтавісі - храм Спаса Нерукотворного (XI ст.), під спудом храму упокоєні мощі одного з 13-ти ассірійських отців Ісидора Самтавіського. На території монастиря знаходяться  залишки базиліки VI ст., побудованої Ісидором.

Переїзд до Тбілісі. Розміщення в гестхаузі.

20:00 Вечеря. Ночівля.

4-й день

9:00   Сніданок.

10:00 Оглядова екскурсія по Тбілісі: 

Кафедральний католицький собор Петра та Павла.

Кафедральний собор  Святої Трійці - Цмінда Самеба – символ сучасної Грузії і найбільший храм країни, Авлабар, один з найдавніших районів Тбілісі; 

Церква Анчісхаті (VI ст.) - храм Різдва Богородиці - є однією з найдавніших будівель і найстарішим зі збережених храмів Тбілісі. Храм отримав назву Анчісхати після 1664 року на честь чудотворної ікони Спасителя (Анчійський Спас), яку перенесли сюди з Південної Грузії, рятуючи від турків. У церкві Анчісхаті ікона зберігалася приблизно 200 років. Потім вона була перенесена в Музей мистецтв Грузії; 

Собор Сіоні (XII ст.) - до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на Сіонській горі в Ієрусалимі, тут зберігається хрест Святої Ніно;

Метехі, історичний район Тбілісі, де зараз знаходиться пам'ятник Вахтангу Горгасалу та храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.). Під склепінням храму похована перша грузинська мучениця - цариця Шушанік Ранська, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.

19:00 Вечеря.  Можливість відвідування сірчаних лазень (самостійно).

Вечірня прогулянка по старому Тбілісі .

Ночівля. 

 

5-й день

8:00 Сніданок.

8:30 Виїзд на екскурсію до Кахетії, Алазанська  долина

Ніноцмінда (VI століття) - монастирський комплекс був одним з найважливіших духовно-просвітницьких центрів Кахетії, церква Святої Ніно.

Монастир Бодбе (IX - XIX ст.) – тут покоїться свята рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії, чудодійне джерело св. Ніни. 

Сігнахі - місто-фортеця, розташований на високому пагорбі в центрі Алазанської долини. Сьогодні Сігніхі називають  містом закоханих – у  міському Будинку одружень можна одружитися в будь-який час доби.  

Дегустація вин у Кварелі.

Повернення до Тбілісі

21:00 Вечеря. Ночівля в Тбілісі.

6-й день

9:00 Сніданок.

9:30 Екскурсія до давньої столиці Грузії  Мцхета

Монастир св. Ніни Самтавро (IV- XI ст.) – в храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, мощі святого Шио Мгвімского, частина каменю з могили святої Ніни з Бодбе і ін.

Собор Светіцховелі (XI ст.) - Побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., який було споруджено над могилою св. Сидоні. Сидонія померла з Хітоном Господнім в руках і була з ним похована. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп для побудови храму. Стовп чудесним чином сам встановився на місці майбутнього храму і став мироточити. Храм назвали "Светіцховелі", що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».

Джварі - монастир і храм Воздвиження Хреста Господнього VII століття. За переказами, на цьому місці в печері жила св. Ніна, випросити у Господа джерело цілющої води. Після Хрещення Грузії тут святими Ніною і царем Міріаном на честь тріумфа Православ'я був споруджений дерев'яний хрест, шанований як чудотворний і дав назву цьому місцю.

Монастир Шіо Мгвімо.

Повернення до Тбілісі

20:00 Вечеря. Ночівля в Тбілісі.

7-й день

8:00 Сніданок. Звільнення номерів.

8:30 Переїзд до регіону  Самцхе-Джванеті

Місто –курорт Боржомі, відвідування джерела всесвітньо відомої мінеральної води.

Монастир Убіса (XI – XII вв.) – храм Святого Георгія, розписи XIV в. Один з найулюбленіших храмів цариці Тамари, культурний центр західної Грузії.

Переїзд до Аджарії. Прогулянка Батумі.

Кафедральний собор Пресвятої Богородиці, площа Пьяцца, церква Святого Миколая, вірменська церква Святого Христа Всеспасітеля, площа Аргонавтів (Європейська площа) і пам'ятник колхидській царівні Медеї, вежа Алфавіт, Набережний бульвар, скульптура «Алі і Ніно», присвячена закоханим.

Розміщення в гестхаузі в Батумі.

На бажання може бути організовано вечерю в ресторані національної грузинської кухні з фольклорною програмою ( факультативно – 25 $.)

8-й день

8:00 – 10:00 Сніданок. Звільнення номерів.

10:45 Трансфер в аеропорт. Виліт до  Львова о  13:45. Прибуття о 15:30

 

 Вартість туру: 295 у.о. з особи (для групи 17 осіб)

 У вартість туру входить:

-трансфер аеропорт-готель-аеропорт;

-проживання в готелях по програмі в двох-, трьох- і чотиримісних номерах;

-харчування сніданок + вечеря за програмою;

-екскурсійне обслуговування згідно програми; *

-транспортне обслуговування  згідно програми; **

- медичне страхування;

-супровід гіда.

 Додатково оплачуэться:

- особисті витрати, обіди (за бажанням)- вільний час на обіди буде визначатися в залежності від часу огляду об'єктів

- вхідні квитки, підйоми, чайові гіду та водію – 30 $

 Вартість вхідних квитків

Парк Боржомі – 2.5 ларі (~1,02 $)

*  У разі несприятливих погодних умов екскурсії можуть бути замінені на рівноцінні на розсуд гіда

**  Транспортне обслуговування у вільний час не передбачено

Програма може змінюватися в залежності від авіаперельоту,  її буде уточнено після придбання квитків на рейси.